Film

Film
„Dwudziestka na tropach Powstania Wielkopolskiego”
 

5 grudnia 2008 roku podsumowaliśmy uroczyście w szkole półroczne działania projektowe skupione wokół 90 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

 

Oficjalnie projekt rozpoczął się w kwietniu 2008 roku na szkolnym apelu. Pierwszym poważniejszym przedsięwzięciem, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie dwudziestki był majowy festyn szkolny. Na „Kwietnych paszportach” pojawiły się pytania, opracowane w klasach przez uczniów a dotyczące podstawowych wiadomości o Powstaniu. Aby zdobyć pieczątkę i wziąć udział w losowaniu nagród należało poprawnie odpowiedzieć na wylosowane pytanie. Wtedy też po raz pierwszy oficjalnie zaistniało logo projektu, czyli biało czerwona rozetka.

Główne działania zostały rozplanowane na okres wrzesień- listopad 2008 roku i uroczystości finałowe, które mamy przyjemność tutaj zaprezentować  były ich podsumowaniem.

Nad całością czuwały panie:
Agnieszka Golka – koordynator całości i autor scenariusza finału,
Grażyna Rogalińska i Karolina Kaczmarek – oprawa muzyczna,
Martyna Wiecheć – autorka spektaklu, główny scenograf i charakteryzator przedstawienia.
Jako aktorzy wystąpili uczniowie klas piątych i szóstych.

Wstęp i zakończenie należały do pani Małgorzaty Szymanowicz– koordynatora projektu” Dwudziestka na tropach Powstania Wielkopolskiego”

Po gromkich brawach nastąpiło rozdanie zasłużonych nagród. Przedstawiciele klas 5C i 6A odebrali dyplomy i słodkie nagrody za zwycięstwo w rywalizacji sportowo historycznej w „Palancie historycznym”, Maciej Kaczmarek z klasy 5A odebrał nagrodę za najciekawiej przedstawione informacje o swoich przodkach – powstańcach wielkopolskich w konkursie pt: Nasza Kompania a pozostali, mniej szczęśliwi, uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Uhonorowania doczekali się tez uczestnicy dwóch pozaszkolnych konkursów historycznych, w których szkoła wzięła udział: „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej” i „Wspomnienie Powstańca”.

Back to top button