– Wprowadzenie – Prezentacja Lekcji

Lekcja Historii

Wprowadzenie

    Wrzesień 2008 roku to miesiąc, kiedy uczniowie Dwudziestki intensywnie pogłębiali wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919. Od pierwszaka do szóstoklasisty wszyscy dowiedzieli się więcej o tym niezmiernie ważnym dla Poznania i Polski wydarzeniu.
Najmłodszym pomagał w tym pan Jerzy Biernat na specjalnych lekcjach historii. Starsi, z klas czwartych, piątych i szóstych pracowali nad tematem na zajęciach z panią Małgorzatą Szymanowicz i wychowawcami. W klasach zawisły okolicznościowe gazetki a w zeszytach do historii pojawiły się stosowne zapisy. Zajęcia zilustrowały odpowiednie prezentacje multimedialne i fragmenty filmów dokumentalnych.

Lekcje historii w klasach 1-3

     W ramach projektu „Dwudziestka na tropach Powstania Wielkopolskiego” realizowanego w naszej szkole z okazji 90 rocznicy wybuchu Powstania klasy pierwsze, drugie i trzecie uczestniczyły w ostatnim tygodniu września w specjalnej lekcji historii. Poprowadził je emerytowany nauczyciel historii oraz były dyrektor Dwudziestki, pan Jerzy Biernat. W atmosferze patriotyzmu i miłości Ojczyzny, młodzi ludzie poznawali bohaterskie losy swoich pradziadków i rodzinnego miasta.
Lekcję wzbogaciła prezentacja slajdów przygotowana przez panią Ewę Zabrocką, szefa naszej szkolnej biblioteki.

Lekcje historii w klasach 4-6

  Uczniowie z klas 4-6 w pierwszych tygodniach września 2008 roku pracowali na zajęciach z historii nad dziejami Powstania Wielkopolskiego 1918-1919. Klasy piąte i szóste oglądały fragmenty filmów dokumentalnych (Poznanczycy czyli wspomnienie o Powstaniu Wielkopolskim, Ułani Andersa), wypełniały karty pracy, przygotowywały mapki. Czwartoklasiści, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z przeszłością, wysłuchali opowieści o powstańczych dziejach zilustrowanych piękną prezentacją multimedialną przygotowaną przez jednego z rodziców klas pierwszych i wypełnili kartę pracy.

Back to top button